Programgrupp

Mistra SAMS ledning, tillsammans med programmets internationella vetenskapliga panel. Saknas på bilden gör Teo Enlund. Foto: Tobias Ohls.

Ledningsgrupp

Anna Kramenrs , programchef, PhD, kramers@kth.se

Jonas Åkerman , programchef, PhD, jonas.akerman@abe.kth.se

Åsa Aretun , forskningschef, asa.aretun@vti.se

Anders Gullberg , docent, anders.gullberg@urbancity.se

Karolina Isaksson , forskningsledare, karolina.isaksson@vti.se

Teo Enlund​​​​​​ ​, Lektor, teoe@kth.se

Kommunikatör

Tobias Abrahamsson , tobias.abrahamsson@abe.kth.se

Administratör

Olena Tatarchenko , olenata@kth.se

Forskargrupp

Anna Pernestål Brenden , PhD pernestal@kth.se

Daniel Jonsson , PhD, daniel.jonsson@abe.kth.se

Greger Henriksson , docent, greger.henriksson@abe.kth.se

Henriette Wallen Warner , PhD, henriette.wallen.warner@vti.se

Jan Andersson , professor, jan.andersson@vti.se

John Hultén , PhD, john.hulten@vti.se

Lars E Olsson , PhD, lars.e.olsson@kau.se

Malin Henriksson , PhD, malin.henriksson@vti.se

Margareta Friman , professor, margareta.friman@kau.se

Mattias Höjer , professor, hojer@kth.se

Mikael Johannesson , PhD, mikael.johannesson@vti.se

Peter Arnfalk , lektor, peter.arnfalk@iiiee.lu.se

Tina Ringenson , PhD student, krin@kth.se

Wilco Burghout​​​​​​​ ​​​​​​​, PhD, wilco.burghout@abe.kth.se

Katrin Lättman​​​​​ ​​​​​​​​​, PhD, katrin.lattman@kau.se

Martin Sjöman , PhD, martsjo@kth.se

Jacob Witzell ​​​​​​​, PhD, jacob.witzell@abe.kth.se

Liridona Sopjani​​​​​​​, PhD, liridona@kth.se

Gunilla Björklund ​​​​​​​, forskare, ​​​​​​​gunilla.bjorklund@vti.se​​​​​​​

Bhavana Vaddadi ​​​​​​​, PhD, bhavana@kth.se

Fredrik Johansson, PhD, frjo6@kth.se

Innehållsansvarig:info@sams.kth.se
Tillhör: Sustainable Accessibility and Mobility Services
Senast ändrad: 2018-12-14